Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
GENÇLERİNE GÜVENMEYEN GELECEĞİNE GÜVENEMEZ

GENÇLERİNE GÜVENMEYEN GELECEĞİNE GÜVENEMEZ

Tarih 03 Nisan 2017, 14:53 Editör terme vizyon

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Başbakan Binali Yıldırım'ın 'Yeni Anayasa' üzerine kaleme aldığı mektupları Termeli gençlere teslim etti.

Milletvekili Köktaş, "Türkiye'de yaşayan 8 milyon genç kardeşimize siyasette aktif olarak yer alma imkanı veriliyor. Artık gençler ülke sorunlarına seyirci kalmayacak, bizzat sorumluluk ve söz  sahibi olacak.

   AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması süreci kapsamında Terme ilçesinde yoğun bir program gerçekleştirdi.

   Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç, Belediye Meclis ve İlçe Teşkilat üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen programda Terme meydanında bulunan çay ocaklarında vatandaşlarla sohbet etti. Milletvekili Köktaş, daha sonra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın "Yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" üzerine kaleme aldığı ve 81 ilde tüm gençlere gönderilen mektupları Termeli gençlere teslim etti. 

   ENDİŞEYE GEREK KALMAYACAK

   Millet olarak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak, Türkiye’ye çağ atlatacak değişimin tarihine kısa bir zaman kaldığını ifade eden AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş; "Ülkemizi siyasi, ekonomik ve sosyal alanlarda yüksek hedeflere ulaştıracak, gücüne güç katacak yeni bir sürece doğru ilerliyoruz. 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan halk oylaması milletimizin oylarına sunulacak. Bu değişikliğin amacını gittiğimiz her yerde anlatmaya, geçmiş dönemler de yaşanan siyasi belirsizliklerin yaşattığı karanlık günleri anlatarak hatırlatmaya çalışıyoruz. Yeni sistem de hükümeti ve cumhurbaşkanını doğrudan milletimiz seçecek. Yani sandıkların kapandığı, sonuçların resmi olarak açıklandığı zaman 'Hükümet kuruldu mu, kurulmadı mı?' gibi endişe duyulmayacak. 

   Seçilen cumhurbaşkanı, kuracağı hükümet ile beş yıl kesintisiz ülkeyi yönetecek. Nihayetinde hizmetlerin ve seçim vaatlerinin gecikmesi söz konusu olmayacak. Güçlü iktidar, sürekli istikrar ve güven yeni sistem ile beraberinde gelecek. 

   GENÇLERE GÜVENİYORUZ

   AK Parti döneminde seçilme yaşı 30'dan 25'e düşürülmüştü, şimdi de 18'e indiriyoruz. Böylece Türkiye'de yaşayan 8 milyon genç kardeşimize siyasette aktif olarak yer alma imkanı veriliyor. Artık gençler ülke sorunlarına seyirci kalmayacak, bizzat sorumluluk ve söz  sahibi olacak. Buna karşı çıkanlar var. Sayın Kılıçdaroğlu ne diyor? '18 yaşında genç biri milletvekili olur mu?' Niye olmasın Termeli kardeşlerim. 18 yaşında evlenen, ehliyet alan, oy kullanan, 20'sinde askere giden, ama milletvekili olmaya gelince 18 yaşındasın daha küçüksün denilecek. Ülkemiz de 18-25 yaş arasında 8 milyon gencimiz var. Bizler her zaman gençlere güvendik ve siyasetimizde her zaman onlara yer verdik. Çünkü gençlerine güvenmeyen geleceğine güvenemez. Biz bu anlayış ile yola çıktık, Allah'ın izniyle bu anlayış içinde de yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

 

Bu haber 1738 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET

Muhtarlardan Başkan Kılıç’a hayırlı olsun ziyareti

Muhtarlardan Başkan Kılıç’a hayırlı olsun ziyareti Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç hayırlı olsun ziyaretleri çerçevesinde ilçede görevli muhtarları belediyede ağırla...

Terme’de Otoparklar 1 Saatten Sonra Ücretli Olacak

Terme’de Otoparklar 1 Saatten Sonra Ücretli Olacak Terme İş Adamları Derneği (TİAD) Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Kılıç...

RESMİ İLANLAR

NEDENSE KAPIMIZ ÇALINMIYOR HİÇ11 Nisan 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım