Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı

Tarih 09 Kasım 2017, 13:06 Editör terme vizyon

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasını amaçlayan "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Toplantı TSO Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İlçe Müdürü Tuncay Demir, Samsun İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Orhan Şanlı, Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Samsun İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Orhan Şanlı Konuşmasında; “Ekonomik yatırımlar Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığımızın 2016 yılından beridir sürmekte. 2020 yılına kadar devam edecek bir hibe programımız var. 81 ilimizde devam ediyor. Bu Programın amacı özellikle gelir düzeyinin kırsal kesimde yükselttirmesidir. Tarımsal ürünler ve sanayi enternasyonun sağlanması amacı ile düzenlenmiş bir programadır. İl Müdürlüğümüz her türlü destek ve yardıma hazırdır” Dedi

 Yapılan konuşmaların ardından destek programının ile ilgili teknik bilgileri İl Müdürlüğü teknik personellerince verildi. Program soru cevapların ardından son buldu.

Bu haber 1398 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Terme’de Polis Teşkilatı’nın Yıl Dönümü Kutlandı

Terme’de Polis Teşkilatı’nın Yıl Dönümü Kutlandı Türk Polis Teşkilatı’nın 174. yıl dönümü Terme’de düzenlenen törenle kutlandı.

'HER ALANDA MAKSİMUM KALKINMA!..'

'HER ALANDA MAKSİMUM KALKINMA!..' Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 19 Mayıs, Alaçam, Yakakent ve Bafra'da y...

RESMİ İLANLAR

NEDENSE KAPIMIZ ÇALINMIYOR HİÇ11 Nisan 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım