Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

WEB ARAMA


SON YORUMLANANLAR

  Köktaş’tan Çarpıcı Fındık Açıklaması

  Köktaş’tan Çarpıcı Fındık Açıklaması

  Tarih 21 Ekim 2018, 21:34 Editör terme vizyon

  AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, geçtiğimiz günlerde MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın meclise sunduğu fındık önergesine “Hayır” oyu kullanmıştı. Milletvekili Köktaş yaptığı basın açıklamasında, “Birçok çiftçimizin geçim kaynağı olan fındıkla ilgili çok ciddi çalışmalar yapmanın vakti de geçmiştir” dedi.

  Geçtiğimiz günlerde mecliste yaşanan fındıkta ki fiyat artışının araştırılması yönünde ki önergeye AK Partili Milletvekillerinin “Hayır” oyu kullanması üzerine Karadeniz’de yaşayan insanlar bunu kabullenemeyerek sosyal medyada “Halk seçimlerde cevabını verecektir” şeklinde paylaşımlarda bulunmuştu.

  Bunun üzerine Milletvekili Köktaş, 21 Ekim Pazar günü bir basın bildirisi yayımladı. Milletvekili Köktaş yayımladığı basın bildirisinde, “Önümüzdeki günlerde fındıkla ilgili de, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grupları bulunan bütün siyasi partilerle yapılacak ortak çalışmayla, konunun hassasiyeti üzerinde durulacaktır” ifadelerine de yer verdi.

  Milletvekili Köktaş basın bildirisini şöyle sürdürdü;

  “Ülkemizin önemli ihracat kalemi, cari açığımızın azalmasında etkili, birçok çiftçimizin geçim kaynağı olan fındıkla ilgili çok ciddi çalışmalar yapmanın vakti de geçmiştir. Bununla ilgili hükümet olarak gerekli imkanları sağlayarak, katma değer arttırıcı endüstri yatırımlarını yaptırmak zorundayız. Aksi takdirde belirli firmaların alıcı konumunda olduğu, dünya da neredeyse tekelleşen alıcılar, çiftçilerimizi mağdur etmekte, ülke olarak da beklediğimiz ihracat rakamlarından uzaklaşmak durumunda kalıyoruz. Geçen hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan sadece dört siyasi partinin bir araya gelerek vermiş oldukları araştırma önergesi, AK Parti Grubu tarafından kabul edilmemiştir. Fındık ve diğer tarım ürünlerimiz, içeride siyasi istismara, dışarıda spekülatörlere bırakılmayacak kadar önemli ve hassastır. 26. Yasama döneminde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan bütün partilerin, ortak önergesi ile üzüm ve bağcılık araştırma önergesi kabul edilmiş, her parti komisyona üye vermiş olup güzel çalışma yapılmıştır. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde fındıkla ilgili de, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grupları bulunan bütün siyasi partilerle yapılacak ortak çalışmayla, konunun hassasiyeti üzerinde durulacaktır. Fındıkta mutlaka lisanslı depoculuğa geçilmeli, verim arttırılmalı, maliyetler düşürülmeli, katma değer artıracak çalışmaları yapmak zorundayız. AK Parti hükümetleri olarak; 16 yıldır sorumluluk taşıyan, çiftçimizin, sanayicimizin, esnafımızın, emeklimizin, yanında duran politikalar üreten lokomotif bir partiyiz. Tarıma yüksek miktar da destekler vermiş olduğumuz halde üzülerek ifade ediyorum ki, tarım sektörümüz beklediğimiz seviyede değildir. Destekler sadece vermeyle yeterli kalmadığını, bunların mutlaka etki analizlerinin yapılması gerektiğini de ifade etmek istiyorum.”

  Bu haber 798 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  SİYASET

  AK Parti’de Aday Adalığı Süreci Sonlandı

  AK Parti’de Aday Adalığı Süreci Sonlandı 2019 yerel seçimleri için AK Parti’nin aday adaylığı başvuru süreci 16 Kasım Cuma günü sona erdi. Terme Belediye Ba...

  Ahmet Çamyar’dan Veda Konuşması

  Ahmet Çamyar’dan Veda Konuşması Hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar basın açıklamas...

  RESMİ İLANLAR

  AH O GECELER24 Mayıs 2018

  HAVA DURUMU

  Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

  TARİHTE BUGÜN

  Tarihte Bugün

  VİZYONDAKİ FİLMLER

  Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım