Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Başkan “Şov” Yaptırmadı, Uzlaşmaya Vardı

Başkan “Şov” Yaptırmadı, Uzlaşmaya Vardı

Tarih 29 Temmuz 2019, 14:45 Editör

Sağanak yağış sonrası Yenidoğan Mahallesi’nde yaşanan su baskınlarına dayanamayan vatandaşlar Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’a ateş püskürdü. Belediye önünde toplanan vatandaşlar mahallelerinde alt yapı ve yol çalışması isterken, Başkan Kılıç “Kimseye şov yaptırmam. Derdi olana makamım açık” dedi.

Haziran ayında bölgede etkisini gösteren sağanak yağış ve Devlet Su İşleri (DSİ), Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (SASKİ) bir takım eksikliklerinden ötürü Terme’de şiddetli bir sel felaketi yaşanmış, şehrin birçok noktasında ise su baskınları meydana gelmişti.

Terme’de 24 Temmuz Çarşamba günü sağanak yağış sonrasında ilçe merkezindeki birçok alan sular altında kaldı. Haziran ayındaki sel felaketinde olduğu gibi bu yağışta da evlerinin sular altında kalmasından muzdarip olan Terme Yenidoğan Mahallesi sakinleri bir araya gelerek Terme Belediyesi önünde toplandı.

Altyapı ve Yol İstediler

Terme Belediyesi hizmet binası önünde kadınlardan oluşan 15 kişilik grup Belediye Başkanı Ali Kılıç’a ateş püskürdü. Mahallelerinde olağanüstü bir hizmet istemediklerini vurgulayan topluluk, “Seçimin üzerinden 4 ay geçti. Seçim zamanı kapı kapı dolaşanlar şimdi bizlerle ilgilenmiyorlar. Çocuklarımız sokakta çamurla oynadıkları için enfeksiyon kapıyor, hastanelik oluyorlar. Biz kimseden para istemiyoruz. Biz hakkımız olanı istiyoruz. Her yağmur sonrasında evlerimizin sular altında kalmasını, yollarımızın çamur olmasını istemiyoruz” diye konuştu.

Başkan Yardımcıları Sakinleştirdi, Başkan “Şov Yapmayın” Dedi

Belediye önünde yaklaşık 2 saat Başkan Ali Kılıç’ı bekleyen vatandaşları sakinleştirmek ve sorunlarını dinlemek için önce Başkan Yardımcısı Yasin Çakır ardından da Başkan Yardımcısı Kemal Alemdar geldi. Başkan yardımcılarının kibarca yaptığı makam odası davetini kabul etmeyen vatandaşlar kararlı bir şekilde Belediye Başkanı Ali Kılıç ile dışarıda görüşmek istedi.

Başkan Yardımcısı Kemal Alemdar tarafından vatandaşlara Yenidoğan Mahallesi’nde planlanmış yol çalışmalarının olduğu ve önümüzdeki günlerde de başlanacağı bilgisi paylaşılmasına rağmen kalabalık buna ikna olmadı.

Başkan yardımcıları tarafından yapılan açıklamaların ardından kalabalığın yanına gelen Başkan Ali Kılıç vatandaşlara, “Kimseye şov yaptırmam” dedikten sonra basın mensuplarını işaret ederek şu açıklamaları yaptı;

“4 aydır ben bu basının ne yaptığını iyi biliyorum. Çeksin onları da. Ayarlamışsınız, gelmişsiniz. Bizim makamımız açık. Kimseye şov yaptırmıyorum. Derdi olan benim makamım 4 aydır herkese kapım açık benim. Hay hay buyurun gelin, dinleriz. Ama kimseye şov yaptırmam bu kadar basit. Kapımız da belediyemizin önü de sizlere açık. Her gün gelin buyurun oturun, çayınızda benden.”

Başkan Yardımcısı Çakır ve Alemdar’ın topluluğu dinleme ve sakinleştirme çalışmaları sonrasında Başkan Kılıç’ın sert çıkışı vatandaşları daha da öfkelenmesine sebep oldu.

“AK Parti’yi Böyle Batırıyorsunuz”

Başkan Kılıç’ın sert çıkışı sonrasında vatandaşlar şu şekilde konuştu;

“AK Parti’yi böyle batırıyorsunuz. Cumhurbaşkanını işte böyle yıktılar, belediyeleri böyle kaybettirdiler. Çiçek dağıtıyordunuz kapı kapı ne oldu? Şov yapmayın diyor, şovu yapan kendisi. Hata bizde. Buna oy verdiğimiz için hata bizde. Bunu başkan yaptığımız için hata bizde.”

Uzlaşma Sağlandı

Saatlerce belediye önünde bekleyen vatandaşlar daha sonra Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Alemdar ve Yasin Çakır’ın da bulunduğu toplantıya katıldılar. Vatandaşlar ve belediye yetkililerinin bulunduğu toplantı sonrasında Başkan Ali Kılıç makam odasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Başkan Kılıç basın açıklamasında Yenidoğan Mahallesi sakinleriyle meydanda yaşanan usulün doğru olmadığını belirterek, “Vatandaşlarımızla buluştuk. Vatandaşlarımız yıllardır mahallelerinde yapılmayan parke yolların olduğunu, o bölgede çocukların çamurda oynadığını, suda mağdur olduklarını beyan ettiler. Bizde seçim zamanı söz verdiğimiz gibi vatandaşlarımız gelmeden önce yollarla ilgili parke çalışmaları için Fen İşlerimize ve Başkan Yardımcımız Kemal Alemdar’a talimatlarda bulunmuştuk. En kısa zamanda parkeyle ilgili ihaleye çıkıyoruz. İhaleye çıktıktan sonra söz verdiğimiz gibi bölgede alt yapısı yapılmış ne kadar yol varsa o yolların yapımını inşallah sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.

Bu haber 2892 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Terme’de Doğu Türkistan İçin Basın Açıklaması

Terme’de Doğu Türkistan İçin Basın Açıklaması Doğu Türkistan’da yapılan zulümler dolayısıyla Terme Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından basın açıklaması yapı...

Ankara'da Terme Rüzgârı

Ankara'da Terme Rüzgârı Terme Belediyesi, AK Parti “Yerel Yönetimlerde 6. Kadın Şurası” sempozyumu kapsamında Ankara'da gerçekleştirile...

RESMİ İLANLAR

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM10 Haziran 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım