Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Pazar Cami’nin Tamamlanması Yine Ertelendi!

Pazar Cami’nin Tamamlanması Yine Ertelendi!

Tarih 30 Eylül 2019, 18:17 Editör

Terme Pazar Cami’nin restorasyonu hakkında Nisan 2019 tarihinde yapılan açıklamada, caminin 1 Ekim tarihinde teslim edilmesi planlandığı ifade edilmişti. Ekim 2019 tarihine gelindiğinde ise cami restorasyon bilgilerinin paylaşıldığı tabelada “İş Bitim Tarihi: 27 Aralık 2019” olarak güncellendiği görüldü.

Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda bulunan ve sözleşme tarihi 18 Ekim 2017 olan Pazar Cami restorasyon çalışmasının tamamlanmamasına vatandaşlar tepki gösterdi.

31 Mart Seçimleri’nde Terme Belediye Başkanı olarak seçilen Ali Kılıç Pazar Cami hakkında Terme Vizyon Gazetesi’ne 25 Nisan tarihinde açıklamalarda bulunmuştu. Belediye Başkanı Kılıç, açıklamasında Terme Devlet Hastanesi Kavşağı’nın görüşmelerinin devam ettiğini ifade ederken Pazar Cami konusunda ise kendisine yapılan açıklamaların restorasyonunun Ekim 2019 tarihinde tamamlanacağı yönünde olduğunu belirtmişti.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın Nisan 2019 tarihinde Pazar Cami’si ile ilgili Terme Vizyon Gazetesi’ne yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Pazar Cami’nde elektrik hattıyla ilgili bir sorun oluşmuştu. Bu sorun vali bey ve kaymakam beyin destekleriyle şuan çözülüyor. Restorasyona ilaveten caminin güçlendirilmesi projesi de dahil olduğu için bir takım aksaklıklar meydana geldi. Geçtiğimiz hafta Vakıflar Bölge Müdür Yardımcısı ziyarete gelmişti. Orada yaptığımız görüşmelerde kendisi, ‘1 Ekim tarihinde camiyi size teslim etmeyi planlıyoruz’ dedi.”

Vatandaş Mağdur

İlçenin şehir merkezinde, Terme Çayı’nın kenarında yer alan ve tarihi geçmişi olan Pazar Cami’nin 2 yıl süren restorasyon çalışmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Caminin restorasyona girdiği tarihten itibaren Terme Belediyesi’nde cemaate ayrılmış olan alanda ibadetlerini gerçekleştirdiklerini belirten vatandaşlar, “Kimseden 2 gün içerisinde çalışmaları tamamlanmasını istemiyoruz. Ancak 2 yıldan beri yapılan çalışmaya baktığımızda bu kadar zaman alacak kadar bir iş görülmüyor. Eminiz ki caminin tarihi bir geçmişi de olmasından ötürü hassas çalışılıyordur ama bir harabe olmayan bir caminin restorasyon çalışması bu kadar sürmemeli. Bitiş tarihi belirliyorlar sonra yetişmeyince ‘şirket battı, zaman yetmedi, daha sağlıklı yapmak için geciktiriyoruz’ gibi bahanelerle işi öteliyorlar. Namazımızı belediye hizmet binasında kılıyoruz, bunu 2 yıldan beri yapmak ne kadar doğru bilmiyoruz ama biz vatandaşlar olarak bu durumdan şikâyetçiyiz” ifadelerini kullandı.

Tarihi Pazar Cami’nin resmi bitiş tarihi 27 Aralık 2019’da hizmete açılmasını ümit eden vatandaşlar, belediye yetkililerine ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne “İşinizle ilgilenin!” şeklinde serzenişte bulundular.

Bu haber 701 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Selde Zarar Gören Köprünün Yıkım Çalışması Başlatıldı

Selde Zarar Gören Köprünün Yıkım Çalışması Başlatıldı Terme’de yaşanan sel felaketinde, karayla olan bağlantı noktasında çöküntü meydana gelen köprünün yıkım çalışmaları...

Büyük Atlas’tan Terme’ye Bin 500 Kişilik Düğün Salonu

Büyük Atlas’tan Terme’ye Bin 500 Kişilik Düğün Salonu Büyük Atlas Yemek Fabrikası sahibi Oğuzhan Duran, kısa bir süre önce sektörel değişime gideceğini vurgulayarak ilçe...

RESMİ İLANLAR

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM10 Haziran 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım