Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Ayvacık Foto-Maraton İle Tanıtıldı

Ayvacık Foto-Maraton İle Tanıtıldı

Tarih 14 Kasım 2019, 16:14 Editör

OMÜ İletişim Fakültesi öğrencileri ile Ayvacık Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Foto-Maraton etkinliğinde Ayvacık’ın turistik alanlarında öğrenciler tarafından çekilen fotoğraflar OMÜ Yaşam Merkezi’nde sergilenerek ilçenin tanıtımı yapıldı.

Ayvacık İlçesinin turistik alanlarının tanıtımının yapılması amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri ile Ayvacık Belediyesi işbirliğiyle yapılan Foto-Maraton etkinliği OMÜ Yaşam Merkezi’nde düzenlenen fotoğraf sergisiyle son buldu.

İletişim Fakültesi öğrencilerini ve akademisyenlerini kapsayan Ayvacık gezisinde öğrenciler ilçenin doğal güzelliklerini fotoğrafladılar.

Gezi sonrasında doğa fotoğraflarından oluşan sergi OMÜ Kurupelit Kampüsü Yaşam Merkezi’nde öğrencilerle ve doğaseverlerle buluşturuldu.

İlçenin doğal güzelliklerinin tanıtılmasına yönelik düzenlenen resim sergisine OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Vedat Ceyhan, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Emin Kasap, Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, OMÜ İletişim Fakültesi Öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geleceğin Gazetecilerine Övgü

Saklı cennet Ayvacık’ı saklandığı yerden çıkartmak amacıyla ortaklaşa yürüttükleri etkinlikte OMÜ İletişim Fakültesi öğrencilerine teşekkür eden Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, “İletişim Fakültesi öğrencilerinin öncülüğünde gerçekleştirilen Foto-Maraton etkinliğinde başta şahsım olmak üzere tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte büyük bir keyif aldık. Öncelikle bizlere bu imkânı sağlayan OMÜ yönetimi ve hocalarına teşekkür ederiz. Ayvacık’a gelen ve çok kısa bir zaman içerisinde böyle bir ortamı hazırlayan geleceğimizin teminatı olan gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Gazetecilik bölümü öğrencilerinin hem etkinliğe hem de sergide yoğun çabaları olduğunu görüyorum. Ayvacık’ı başta bölgemiz ardından da tüm ülke genelinde tanıtmak amacıyla yapılan etkinliğimizde gazetecilik bölümü öğrencilerinin yaptığı ulusal değere sahip haberleri de takdirle karşılıyorum” şeklinde konuştu.

Ayvacık İçin Turizm

Belediye Başkanlığı görevine geldikten sonra Ayvacık için turizmin en doğru atılım olduğu kanaatinde olduklarını da anımsatan Başkan Halil Kalaycı, “Doğal güzellikleri ile ilçemiz önemli bir turizm noktası olma açısından gerekli donanıma sahiptir. Bu alanda yapacağımız çalışmalarımızla ilçemizin tanıtılmasına katkı sağlamanın dışında hem geliştirmeyi hem de ekonomik yönden kalkındırmayı hedefliyoruz. İlçemizde turizm ile birlikte istihdamı nasıl sağlarız? bunun peşindeyiz. Turizmdeki gelişmişlik ekonomideki kalkınmanın ön koşuludur. Turizmle canlanmış bir Ayvacık, istihdam sağlayan bir İlçe haline gelecektir. İlçemizde ve ilimizde turizmin gelişmesi adına belediye olarak elimizden gelen bütün koşulları sağlayacağımızın bilinmesini istiyorum. Bizlere bu konuda katkı sağlayan OMÜ İletişim Fakültesi öğrencilerimize, hocalarımıza ve emeği geçen herkese ilçem adına tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı OMÜ Rektör Vekili Vedat Ceyhan, İletişim Fakültesi Dekanı Niyazi Usta, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Emin Kasap ile birlikte resim sergisini gezerek Ayvacık İlçesi hakkında bilgiler verdi. Başkan Halil Kalaycı’nın Foto-Maraton etkinliğinde çekilen fotoğraflarda dereceye giren öğrencilere plaketlerini takdim etmesinin akabinde program son buldu.

Foto-Maraton adlı fotoğraf sergisinde birincilik derecesi kazanan İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Abdullah Hocaoğlu, Terme Vizyon Gazetesi muhabiri İsmail Can’a yaptığı açıklamada, yeni nesil gazeteciliğin masa başı çalışmadan ibaret olmadığını ve bunun yanı sıra girişimcilik gerektirdiğini de belirtti.

Gazetecilik eğitimini henüz tamamlamamasına rağmen mesleğe dair çeşitli çalışmalar sürdürdüğünün de altını çizen Hocaoğlu, “Ayvacık’ta gerçekleştirilen etkilikte güzel deneyimlerimiz oldu. Onlarca gazeteci adayı arasında en değerli fotoğraf karesini yakalamak için kıyasıya yarıştık diyebiliriz. Bu etkinlikte zamanın mesleğimiz için ne kadar değerli olduğunu da anlamış olduk. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 538 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YAŞAM

‘Kanlı Nigar’ Tekrar Sahnede

‘Kanlı Nigar’ Tekrar Sahnede Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin 2019-2020 sanat sezonunda ilk defa sahneleyeceği “Kanlı Nigâr” müzikali 8 Şubat 2...

Terme’de Karne Heyecanı

Terme’de Karne Heyecanı 2019 – 2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. Eylül ayında eğitim öğretim yılına başlayan öğrenciler, sı...

RESMİ İLANLAR

200 milyondan fazla çocuk yetersiz besleniyor16 Aralık 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım