Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
TİAD Başkanı Karapıçak: “2020’de Terme’de Yeni Bir Atılım Şart”

TİAD Başkanı Karapıçak: “2020’de Terme’de Yeni Bir Atılım Şart”

Tarih 14 Ocak 2020, 13:04 Editör

Terme İş Adamları Derneği (TİAD) yönetim kurulu ve üyeleriyle istişare toplantısında bir araya geldi. TİAD Başkanı Muzaffer Karapıçak toplantıda, “2020 yılında yeni bir atılımla birlikte iş adamları kentin sosyal donatı alanlarına katkı sağlamalıdır” dedi.

Köprübaşı Pide Salonu’nda düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelen Terme İş Adamları Derneği (TİAD) üyeleri yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan TİAD Başkanı Muzaffer Karapıçak, derneğin 2019 yılı içerisindeki faaliyetlerini aktararak yeni yılda TİAD olarak hangi alanlarda çalışma yapılacağını dernek üyeleriyle görüştü.

Kamunun ve iş adamlarının el ele vererek ilçeye büyük çapta destek sağlanması gerektiğinin altını çizen Başkan Karapıçak, “İlçemizde yıllardır süre gelen tabirlerden sıkıldık. ‘Ünye’de kalıyor, Çarşamba’da geziyor, Samsun’da eğleniyor’ artık bunları konuşmak yerine harekete geçerek bu sorunu ortadan kaldırmalıyız. Hemşehrilerimizin dışarıya kaçmaması için ilçemizde çeşitli yatırımlar yaparak öncelikle istihdamı ve şehirciliği geliştirmeliyiz. Bu konuda da en büyük görev kamuya ve iş adamlarına düşmektedir. TİAD olarak elimizden gelenin en iyisini yapmalı, ilçemize umut ışığı olmalıyız. 2020’de Terme’de yeni bir atılım şart” ifadelerini kullandı.

“Şehir Harekete Geçmeli”

Terme şehir merkezinin meydan etrafında şekillendiğini ve bunun doğru bir yapı olmadığını söyleyen Başkan Karapıçak, “Termemizi her anlamda geliştirmeliyiz. Şehir harekete geçmeli. Çevre ilçelerimiz artık ülkemizdeki birçok il ile yarışıyor hatta birçok büyükşehirden de üstün vaziyette. Terme olarak bizimde bu tabloda yerimizi almamız gerekiyor. Bu bağlamda bürokratik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ancak buradaki işlemlerin hızlıca çözüme kavuşturulması konusunda gerekli koordinasyonu sağlamamız gerekiyor” diye konuştu.

Ülke genelindeki ekonomik sorunların yerele etkisinden de söz eden Başkan Karapıçak’ın gündeminde ayrıca KOSGEB ve yatırımcı kuruluşlarla işbirliği, teknik eleman yetiştirilebilecek bir eğitim projesi de yer aldı. Gündem Terme ise iş adamlarının her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğunun altını çizen Başkan Karapıçak, konuşmalarının ardından dernek üyeleriyle de karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Kastamonu Entegre’den Terme’ye Dev Yatırım

TİAD’ın istişare toplantısında açıklamalarda bulunan Kastamonu Entegre İK ve Mali İşler Yöneticisi Şenol Köksal, Kastamonu Entegre Terme Tesisleri’nin bu güne kadar aralıksız hizmet verdiğini ve 2020 yılı içerisinde de üretim kapasitesini 2,5 katına çıkaracağını açıkladı.

Terme’ye yapılan her yatırımın destekçisi olduklarını belirten Şenol Köksal, “Terme İş Adamları Derneği’nin üyesi olmaktan memnunuz ve derneğin faaliyetlerini de şirket olarak destekliyoruz. Önümüzdeki süreçte derneğin daha etkin olması ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır. Kastamonu Entegre Terme Fabrikası yeni araziler alarak yüzölçümünü arttırmıştır. 2020 yılı içinde tesis üretim kapasitesini 2,5 kat artırarak büyük bir yatırım sürecine girecektir” ifadelerini kullandı.

Bu haber 933 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Çarşamba ve Terme'de Uyuşturucu Operasyonu

Çarşamba ve Terme'de Uyuşturucu Operasyonu Çarşamba ve Terme ilçelerinde düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 4 şüpheli gözaltına alındı.

Borsa Başkanı FETÖ'den Tutuklandı

Borsa Başkanı FETÖ'den Tutuklandı Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi, FETÖ'ye ‘terör örgütüne maddi destek sağlamak’ iddialarıyla tutuklandı...

RESMİ İLANLAR

200 milyondan fazla çocuk yetersiz besleniyor16 Aralık 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım