TERME DÜNYA ŞAMPİYONASINA KATILACAK


Açıklama: Terme Kartal Gençlik Hizmetleri sporcularının da katıldığı Şampiyonada Olcay Batmaz dört rakibini nakavtla mağlup ederek birinci oldu.
Kategori: SPOR
Eklenme Tarihi: 03 Nisan 2017
Geçerli Tarih: 24 Temmuz 2019, 08:13
Site: Terme Vizyon Gazetesi
URL: http://www.termevizyongazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=24


   Türkiye Muaythai Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan “Şehit Polis Fethi Sekin Büyükler ve Gençler Bay-Bayanlar MuayThai Türkiye Şampiyonası" 17-26 Mart 2017 tarihinde Antalya Alanya’da yapıldı.  

   Terme Kartal Gençlik Hizmetleri sporcularının da katıldığı Şampiyonada Olcay Batmaz dört rakibini nakavtla mağlup ederek birinci oldu. Miraç Baysal iki rakibini açık ara farkla yenerek üçüncü olarak Terme’ye iki madalya daha kazandırdılar.

    Terme Kartal Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Başkanı Yusuf Demircan yaptığı basın açıklamasında; “Antalya Alanya’da düzenlenen Şehit Polis Fethi Sekin Türkiye MuayThai Şampiyonası’nda Kartal Genlik Hizmetleri Spor Kulübü olarak dört sporcumuzla müsabakalarına katıldık. Büyükler ve gençler kategorisinde Olcay Batmaz dört rakibini nakavtla mağlup ederek birincilik ödülü aldı. Miraç Baysal ise iki rakibini açık ara farkla yenerek üçüncülük madalyası aldı. Sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Daima dürüst, ahlaklı sporcularımızın yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. 1 Nisan’da öğrencimiz Olcay Batmaz’ı, Antalya ve İstanbul da olan milli takım kampına gönderiyoruz.

3 Mayıs 2017 tarihinde Rusya Belarus’da yapılacak olan Dünya Muay Thai Şampiyonasında  İstiklal Marşımızı okutarak milli bayrağımızı göndere çektirmekye Allah’ın izni ile kararlıyız. Kartal Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü olarak Terme ilçemizde Türk Bayrağımızı göndere çektirecek dinamik, atletik spor ahlakı olan gençlerimiz mevcuttur. Bu sporcularımızın maddi, manevi desteklenmesini siyasiler ve iş adamlarımızdan rica ediyorum. Pırlanta gibi gençlerimizi kaybetmeyelim. Biz inanıyoruz ki bu başarılar Termeye altın harflerle yazılacaktır. Bu çocuklar bizim çocuklarımız lütfen gerekli desteklerinizi esirgemeyin” şeklinde açıklamalarda bulundu.