Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM

İsmail Can Çam

10 Haziran 2019, 13:13

İsmail Can Çam

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından 71 gün geçti. Seçim öncesi Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çeşitli söylemlerle farklı ya da aynı etnik gruptan olan insanların siyasi düşünceleri bir takım kişilerce körüklendi. Bu körüklenmeler ülkeyi 1970 – 1980’li yıllar kadar etkilemese de baba oğlu, oğul babayı tehdit eder hatta kimi yerlerde fiilen şiddet uygular duruma getirdi. Peki yerel seçimler öncesi ilçemizde yaşananlar nasıldı?

Bu değerlendirmeyi yapmak siz değerli okuyucularımıza kalmış. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı nasıl ki “Ben sandıktan çıkana saygı duyarım” diyor ve demokrasinin tam da kendisinden bahsediyorsa bizlere yakışanda bu mantıkla hareket etmek ve Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı resmen tanımaktır.

Lakin, “Seçim öncesi Ali Kılıç bir adaydı. Şimdi ise belediye başkanı, aman akıllı uslu duralım, biz yolumuza bakalım” mantığıyla hareket etmekte korkaklıktan öte bir şey değildir. Unutulmamalıdır ki, bizler Türk’üz ve bizim milli marşımız “KORKMA” diye başlıyor…

Bu bağlamda; yerel seçimlerin üstünden 2 ayı aşkın bir süre zarfı geçmesine rağmen Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, hayırlı olsun ziyaretlerini kabul etmekten başka hiçbir proje girişiminde bulunmamış bir de üstüne belediyenin borcu olduğunu savunarak “Kemer sıkacağız” demiştir. İnsanımız, Termemiz şunu düşünmelidir; “Bu adam belediye başkanı olmadan önce iktidarın ilçe başkanıydı. Yani belediyede olup biten her şeyi, borcunu, alacağını gayet iyi bilmesi gereken bir kişi. Acaba kendisi belediyenin borcu olduğunu bildiği halde bize durduk yere mi vaat verdi?”

Sahi, belediyenin işleyişini bilmeseydi bu kişiyi aday gösterip başkan yapmazlardı herhalde değil mi? Ali Kılıç Samsun’da ki bir gazeteye yaptığı açıklamada, belediyeye işe giren dayısının torunundan haberi olmadığını ifade ederek şöyle devam etmiş; “Bu tarz haberleri kimlerin yaptırdığını gayet iyi biliyorum. Bunu haber yaptıranlar keşke önceki belediye başkanının, yeğenini, baldızını, baldızının çocuğunu da işe aldığını söyleselerdi.”

Sayın Başkanım, işte şimdi sana geçmiş olsun…

Gönderme yaptığınız dönemde ki belediye başkanı Şenol Kul. Madem böyle bir durum var, madem bu durum toplum karşısında ayıplanıyor, kötüleniyor. O zaman siz bu durumu bile bile “AK PARTİ İLÇE BAŞKANI İKEN NEDEN SESİNİZİ ÇIKARTIP MÜDAHELE ETMEDİNİZ SAYIN BAŞKANIM?” Bu insanlar, bu Terme senin bu açıklamanı asla unutmayacak başkanım.

Sayın Ali Kılıç’ın konuşmasında zarf attığı bir diğer taraf ise gazeteciler. Ne oldu bu gazetecilerle de sizi pirinç gibi ayıklamaya başladılar başkanım? Ben size şahsi fikrimi aktarayım sevgili okuyucular, Ali Kılıç’ın seçim döneminde Samsun’da ki birkaç basın organına 100 bin lirayı aşkın reklam bedeli ödeyip seçimden sonra, haydi Allah’a emanet olun demesinden kaynaklanıyor olabilir. Tabi bu rakam belgelerle ispatlanmış bir rakam değil belki biraz fazlası belki biraz azı ama sonuç olarak birilerini kızdıran emin ki Sayın Ali Kılıç’ın dik başlılığından başka bir şey değildir.

Yazımızın başlığında da belirttiğimiz gibi BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM…

Asla neydim demeyeceksin, ne olacağım diyeceksin. Siz ki Terme Belediye Başkanı olup o koltuğa oturarak tüm Termelilerin Başkanı olacağım diyorsunuz. Benden size gazetecilik sektöründen bir tavsiye. KALEM, KILIÇTAN KESKİNDİR UNUTMAYIN!!!

Terme Vizyon Gazetesi yönetiminden özel talepler doğrultusunda bu köşe yazısında siz değerli okuyucularımıza sesleniyorum. Bu hakkı bana ikinci defa tanıyan Terme Vizyon Gazetesi yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum.

Sağlıcakla kalın…

Bu haber 1100 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

RESMİ İLANLAR

200 milyondan fazla çocuk yetersiz besleniyor16 Aralık 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım