Bayramda kazalarda 68 kişi öldü, 9 bin 787 kişi yaralandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bayramda kazalarda 68 kişi öldü, 9 bin 787 kişi yaralandı
Kurban Bayramı tatilinin 8 gününde trafik kazalarında 68 kişinin hayatını kaybettiği, 9 bin 787 kişinin ise yaralandığı bildirildi. Bayramda 22 bin 975 araca ise hız ve radar işlemi gerçekleştirildi.

Kurban Bayramı tatilinde vatandaşlar memleketlerine ve tatil bölgelerine akın ettiler. İçişleri Bakanlığı 9 gün süren bayram tatilindeki kaza bilançosunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, emniyet ve jandarma trafik birimlerinin denetim ve radarla hız kontrollerine, 24 saat aralıksız devam ettiğini belirtti. Bayram tatilinde 706 trafik kazası meydana geldiğini ifade eden Yerlikaya, 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 1097 kişinin de yaralandığını aktardı. Yerlikaya, denetlenen 405 bin 88 araçtan 22 bin 975'ine hız ve radar işlemi, 37 bin 590'ına ise diğer ihlallerden işlem yapıldığını bildirdi. Bayram tatilinin 8 gününde meydana gelen trafik kazalarında toplam 68 kişinin yaşamını yitirdiğini, 9 bin 787 kişinin de yaralandığını kaydeden Yerlikaya, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.


Terme’de cip beton direğe çarptıÖnceki Haber

Terme’de cip beton direğe çarptı

Denizde kaybolan gencin cesedi bulunduSonraki Haber

Denizde kaybolan gencin cesedi bulundu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!