Terme’de Amazon Kano Festivali düzenlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Terme’de Amazon Kano Festivali düzenlendi
Terme’de çocuklar için düzenlenen Amazon Kano Festivalinde doyasıya eğlenen çocuklar, kanoyla eğlenceli vakit geçirdi.

Samsun’un Terme ilçesinde çocuklar için düzenlenen Amazon Kano Festivalinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Terme Belediyesi öncülüğünde Ordu, Giresun ve Samsun’daki kano kulüplerinin katkısıyla düzenlenen Amazon Kano Festivalinde yüzlerce çocuk kano deneyimi yaşadı.

Terme’de doğal güzelliğiyle bölgenin önemli değerleri arasında yer alan Akgöl ve Simenit Gölü’nün bulunduğu alanda düzenlenen festivalde çocuklar aileleriyle birlikte kano kullandılar.

AMAZON DİYARINDA GEÇMİŞ VE GELECEK KANOYLA BULUŞTURULDU

Terme’nin tarihinde Amazon insanlarının burada yaşadığını ve geleceğin teminatı çocukların yerel tarih konusunda bilinçlenmesi amacıyla kano festivalinin düzenlendiğini kaydeden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Burası aynı zamanda Amazonların başkenti, onların yaşadığı yerdir. Tarihçi Heredot’un milattan önce 8. yüzyılda yazdığı eserlerinde burası Amazonların başkenti olarak geçmektedir. Öte yandan bölgedeki subasar ormanları, deniz, ırmak ve göllerin bulunduğu alan, aynı zamanda kuş cennetidir. Terme’deki bu bölge dünyada nadir bulunan yerlerden bir tanesidir. Amazon diyarını kısa sürede Samsun’a, ülkemize ve uluslararası düzeyde tanıtımını yapacağız” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLAR DOĞAYLA BULUŞTU

Amazon Kano Festivaliyle birlikte çocuklarda doğa, tarih ve kültür bilinci aşılandığını belirten Başkan Şenol Kul, “Çocukların güler yüzünü görmek için, onların doğayla buluştuğu mutluluğu görmek için Amazon Kano Festivalimizi başlattık. Bugün ilk kez gerçekleştirdiğimiz Amazon Kano Festivaline yoğun bir katılım gerçekleşti. Ailelerimiz burada çocuklarıyla birlikte eğlenceli vakit geçirdiler. Bizlerde çocuklarımızı böyle doğa harikası bir yerde su sporuyla buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Amazon Kano Festivalinin kapsamını artırıp geleneksel hale getireceğiz” diye konuştu.

Olası bir kazaya karşı Terme Arama Kurtarma Ekibi (TAKE) festival alanında bot ile devriye attı. Terme Belediyesi tarafından katılımcılara yiyecek, limonata ve dondurma ikramı gerçekleştirildi.


Feci kazada anne öldü 2 çocuğu yaralandıÖnceki Haber

Feci kazada anne öldü 2 çocuğu yaralandı

Terme Kadınlar Plajı Projesi İçin Çalışmalar BaşladıSonraki Haber

Terme Kadınlar Plajı Projesi İçin Çalışm...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!