Terme’de şehit yakını ve gaziler için örnek proje

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Terme’de şehit yakını ve gaziler için örnek proje
Samsun’da ilk kez gerçekleştirilen ‘Şehit Yakınları ve Gazilere Vefa’ projesi kapsamında şehit yakınlarının ve gazilerin tarım arazilerinin bakımı ücretsiz olarak Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince yapılıyor.

Samsun’un Terme ilçesinde Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Tarım Kredi Kooperatifi işbirliğiyle hazırlanan ‘Şehit Yakınları ve Gazilere Vefa’ projesi kapsamında ilçede bulunan şehit yakınları ve gazilerin fındık bahçelerinde bakım ve gübreleme işlemleri gerçekleştiriliyor.

Samsun’da ilk kez gerçekleştirilen vefa projesinde şehit yakınları ve gazilerin fındık bahçelerinde toprak işleme, gübreleme, ilaçlama ve budama uygulamaları Terme Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personellerince yapılırken, gübre ve ilaç gibi bakım ürünleri ise Terme Tarım Kredi Kooperatifi tarafından karşılanacak.

Terme ilçesi Bazlamaç Mahallesi’nde ikamet eden 15 Temmuz Gazisi Cihan Korkmaz’ın fındık bahçesinde başlayan projenin açılış töreninde konuşan Terme Kaymakamı Metin Maytalman, “Türkiye’nin çevresine bakıldığında vatanın ne denli öneme sahip olduğunu ve bu vatan için canını, kanını veren şehit ve gazilerimizi daha iyi anlıyoruz. Bu projede şehit yakınları ve gazilerimize gösterilen vefanın örnek teşkil etmesini ve yaygınlaşmasını umuyorum” dedi.

İlçede 35 şehit, 81 gazi olduğunu söyleyen Tarım ve Orman Müdürü Tuncay Demir, “Proje kapsamında ekonomik durumu zayıf olan ve fiziksel olarak düşkün durumda olan ailelerimize öncelik verilecektir. Ne yapsak şehit ve gazilerimizin hakkını ödeyemeyiz. Ancak hayata geçirdiğimiz proje sayesinde onlara olan vefamızı gösteriyoruz” dedi.

Projeye her türlü desteğin verileceğini vurgulayan Terme Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ayhan Yetgin, projeye gönüllü vatandaş ve sivil toplum kuruluşlarının da destek verebileceğini kaydetti.

“DEVLETİMİZ HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU”

Hayata geçirilen projeden memnuniyet duyduğunu belirten 15 Temmuz Gazisi Cihan Korkmaz, “Devletimiz hiçbir zaman bizden elini çekmedi, her zaman yanımızda oldu. Şehit Yakınları ve Gazilere Vefa projesinde emeği geçen İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze, İlçe Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüğümüze ve diğer paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmadıkları için minnettarız” dedi.


2023 yılı asgari ücreti açıklandı!Önceki Haber

2023 yılı asgari ücreti açıklandı!

Terme’de şüpheli ölüm!Sonraki Haber

Terme’de şüpheli ölüm!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!