Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
AĞLARA EL KONULDU

AĞLARA EL KONULDU

Tarih 04 Temmuz 2017, 18:33 Editör terme vizyon

Terme İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tuncay Demir yaptığı açıklamada; 4/1 Ticari Amaçlı Su Ürünleri Tebliği'nin 49.maddesinin 7. Fıkrasına göre akarsularda su ürünleri avcılığı yapılması yasaktır.

   Terme İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tuncay Demir yaptığı açıklamada; 4/1 Ticari Amaçlı Su Ürünleri Tebliği'nin 49.maddesinin 7. Fıkrasına göre akarsularda su ürünleri avcılığı yapılması yasaktır. Tebliğ  doğrultusunda 04.07.2017 tarihinde ilçemiz Gölyazı ve Aybeder Mahallerinde bulunan kanallarda rutin olarak yaptığımız denetimler neticesinde kanallarda serili halde farklı farklı bölgelerde bulunan 300 metre sahipsiz uzatma ağına el konulmuştur. El konulan bu ağlar tutanak tutularak ve çekilen resimlerle imha edilmiştir dedi.

   Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; Su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla, iç sular ve baraj gölleri başta olmak üzere tüm denetim noktalarında denetimlerin etkin bir şekilde devam ettiğini belirtildi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürü Nail Kırmacı, “1380 sayılı Su ürünleri Kanunu’na bağlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğler gereği, ilimizde iç sularda ticari ve amatör amaçlı su ürünleri av yasakları 01 Nisan 2017 tarihinde, denizlerimizde 15 Nisan 2017 tarihinde başlamış olup; iç sularda 30 Haziran 2017, denizlerimizde 01 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir.

   PARA CEZASI UYGULANDI

   İl Müdürlüğümüz su ürünleri kontrolörleri tarafından su ürünleri avlak sahalarında, karaya çıkış noktalarında, nakil araçlarında ve su ürünleri satış noktalarında, av yasağının başladığı tarihten bugüne kadar toplam 283 adet denetim yapılmış, yapılan denetimler sonucu 3 bin 800 metre misina ağ, 1 adet serpme ağı ve 3 adet tırıvırıya el konulmuştur. Ayrıca ağlarda takılı bulunan canlı balıklar ile kan sülükleri doğal ortamlarına bırakılmış olup, yapılan denetimlerde usulsüz su ürünleri avcılığı yaptığı tespit edilen 26 kişiye toplam 29 bin 456 TL idari para cezası uygulanmıştır. Başta balıkçılarımızın ve tüm halkımızın yasaklara uymaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini önemle temenni etmekteyiz” dedi.

Bu haber 1082 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNCEL

Terme’de Polis Teşkilatı’nın Yıl Dönümü Kutlandı

Terme’de Polis Teşkilatı’nın Yıl Dönümü Kutlandı Türk Polis Teşkilatı’nın 174. yıl dönümü Terme’de düzenlenen törenle kutlandı.

'HER ALANDA MAKSİMUM KALKINMA!..'

'HER ALANDA MAKSİMUM KALKINMA!..' Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 19 Mayıs, Alaçam, Yakakent ve Bafra'da y...

RESMİ İLANLAR

NEDENSE KAPIMIZ ÇALINMIYOR HİÇ11 Nisan 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım