Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
SAMSUN EVİMİZ, SÜSLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

SAMSUN EVİMİZ, SÜSLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Tarih 12 Temmuz 2017, 13:28 Editör terme vizyon

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kent estetiğiyle ilgili yaptıkları yatırım ve çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Şehrin, yaşayan herkesin ortak evi olduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz, Samsun’u modern ve görselliği yüksek bir şehir haline getirmek istediklerini ifade ederek, çalışmaların devam edeceğini söyledi.
Estetikle ilgili çalışmalara 2014 Mahalli İdareler Seçiminin ardından başladıklarını ve tüm ilçelerde eylem planları hazırladıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi Kent Estetik Komisyonu kararlarıyla görsel değişim start aldı. Çiftlik Caddesi’nin Cadde AVM’ye dönüştürülmesinin ardından hız kazanan çalışmalarımızı şehrin doğu, batı ve güney ulaşım sınırlarını kapsayacak düzeye çıkardık” Diye konuştu.
İşitme Engelliler Olimpiyatı’nı Samsun’un Dünya’ya tanıtılması için büyük bir fırsat olarak gördükleri için estetik çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Uzun süredir bu konuda ciddi bir performans sergiliyor, mücadele veriyoruz. Estetik ve görselliği çok önemsiyoruz. Çünkü Samsun bizim evimiz. Nasıl ki evimizin içini süslüyor, düzenliyor ve yeniliyorsak biz de şehrimizde aynı hassasiyeti taşıyoruz. Bu amaçla Metruk binaları yıktık. Sıvasız ve boyasız binaları sıvayıp boyadık. Hemşerilerimiz bize yardımcı oldu. Ama bitiremedik. Memleketimize gelen yerli veya yabancı olsun ilk intibaları çok önemli. Onun için şehrin giriş çıkışlarındaki güzergâhlarda yapacağımız estetik çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu çok masraflı değil. Bu şehirde yaşayan herkesin aynı hassasiyeti taşımasını bekliyorum.” dedi.
Çalışmaların ikinci aşamasını ilçelerde hayata geçireceklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, “Samsun’u tefriş ediyor, bir misafir salonu gibi süslüyoruz. ‘Samsun estetiğin şehri oldu’ dedirtmeye çalışıyoruz. İlçelerimizin giriş çıkışlarında da bunlar yapıldığında çok farklı bir düzen ve görsel şölen ortaya çıkacak. Büyükşehir Belediyesi olarak bunlara maddi destek de veriyoruz. Evlerimizin önündeki düzensizliklerle şehir arasında paralellik kurduğumuzda durumumuz net bir şekilde ortaya çıkıyor. Metruk binalara hiç tahammülümüz yok. Bunları yıkacağız. Sıvasız boyasız bina eksikliğini mutlaka tamamlayacağız.” açıklamasında bulundu.
YAPILACAKTI SADECE ERKENE ALDIK
Kent görselliği ve estetikle ilgili yatırım ve çalışmaları için ‘İşitme Engelliler Olimpiyatı için Yapıldı’ eleştirilerinin ve ön yargıların doğru olmadığının altını çizen Başkan Yılmaz, “Bu çalışmaları olimpiyat olmasa da yapacaktık. Olimpiyat olmasaydı da halkımızı bunlara layıktı. Biz sadece biraz erkene aldık. Daha önceleri bazı önceliklerimiz nedeniyle bu konuya yeteri kadar eğilememiş olabiliriz. Bu anlamda benim de belki daha ısrarcı olmam gerekirdi. Ancak bu konu benim için gerçekten önemli. Olimpiyat bitiminde de bu yatırımlar aynı hızla sürecek. Evimiz Samsun’u düzenlemeye, süslemeye devam edeceğiz. Bunu yapmakla yükümlüyüz. Bu şehri sevdiğimiz sürece duyarlılığımız artar. Evimin içine nasıl özen gösteriyorsam şehrime de öyle özen gösteriyorum. Samsunda her yaşayan her birey de bu bakış açısına sahip ve gerekli duyarlılığı gösterecektir.” şeklinde konuştu.
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİ ŞÜKRANLA ANIYORUM
Cumartesi gününün15 Temmuz hain saldırının seneyi devriyesi olacağını da anımsatan Başkan Yılmaz, “Şehitlerimizi andık. Alaçamda iki şehidimiz var. Bir tanesinin kabri İstanbul’da. Ailelerini ziyaret ettik. Minnet ve şükranlarımızı ilettik. Kuran tilavetleri oldu. Şehitlerimizin kabirlerine giderek dualar ettik. Allah nur içinde yatırsın. Onlar bu ülkenin geleceğine yönelik vazifelerini yerine getirdiler. Ülkenin bağımsızlığı için canlarını feda ettiler. Tüm şehitlerimizi şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1721 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET

Muhtarlardan Başkan Kılıç’a hayırlı olsun ziyareti

Muhtarlardan Başkan Kılıç’a hayırlı olsun ziyareti Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç hayırlı olsun ziyaretleri çerçevesinde ilçede görevli muhtarları belediyede ağırla...

Terme’de Otoparklar 1 Saatten Sonra Ücretli Olacak

Terme’de Otoparklar 1 Saatten Sonra Ücretli Olacak Terme İş Adamları Derneği (TİAD) Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Kılıç...

RESMİ İLANLAR

NEDENSE KAPIMIZ ÇALINMIYOR HİÇ11 Nisan 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

VİZYONDAKİ FİLMLER

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım