Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE

WEB ARAMA


SON YORUMLANANLAR

  Binadan Kopan Parça Vatandaşı Yaralıyordu

  Binadan Kopan Parça Vatandaşı Yaralıyordu

  Tarih 24 Ocak 2018, 13:22 Editör terme vizyon

  Terme Atatürk Caddesi’nde bulunan eski binaların dış cephesinin yıpranmasından dolayı sıva parçaları döküldü ve bir vatandaşın hayatına sebep oluyordu.

  19 Ocak Cuma günü Atatürk Caddesi’nde bulunan Huzur Apartmanı’nın çatı katından sıva parçası koparak düştü. Düşen parça zemin katta yer alan işyerinin brandasına çarparak parçalandı. Olay esnasında caddede yürüyen yaşlı bir vatandaş yaralanmazken olayın şokuyla koşarak uzaklaştı.

  Olay yeri önce Polis ekiplerince emniyet bandına alındıktan sonra zabıta ekiplerine devredildi.

  Atatürk Caddesi Tehlike Altında!

  Gün geçtikçe daha da tehlike altına giren cadde binalarında ki deformasyonlar, cadde esnafını ve vatandaşı tedirgin etmeye başladı.

  Gazetemize konuşan cadde esnaflarından Coşkun Çalışkan, 15 gün önce aynı durumdan dolayı bir kişinin daha kaza atlattığını, ardından da vinç yardımı ile binanın bakıma girdiğini belirtti.

  Çalışkan, caddede yer alan binaların yaşının fazla olduğunu vurgulayarak, “Sürekli gözümüz yollarda, ‘acaba birisine bir şey olacak mı?’ diye düşünür olduk. Her gün büyüklü küçüklü parçalar düşüyor. Şuana kadar yaralanma olmadı ancak bundan sonra da olmayacağı anlamına gelmez. Binalar eski binalar, yıkılıp yeniden yapılamaz. Ancak gerekli bakım ve onarımın yapılması gereklidir. Ayrıca binaların kontrolü Zabıta sorumluluğundadır. Zabıta personellerinin de görevini yapmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

  Çalışkan son olarak, Atatürk Caddesi’nde bulunan deformasyona uğramış binaları işaret ederek, aynı sorunların yakın zaman içerisinde tekrarlanacağını iddia etti.