Başkan Kul, “Muhtarlarla işbirliği ve iletişim güçlenecek”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Kul, “Muhtarlarla işbirliği ve iletişim güçlenecek”
31 Mart'ta gerçekleşen yerel seçimlerin ardından göreve gelen muhtarlarla yapılan ilk toplantı, Terme Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşti. Başkan Kul, “Muhtarlarla işbirliği ve iletişim güçlenecek” dedi.

Terme Kaymakamı Metin Maytalman, kurum müdürleri ve 82 mahalle muhtarının bir araya geldiği toplantıda, Belediye Başkanı Şenol Kul, muhtarların önemine dikkati çekti. Yeni göreve başlayan muhtarları kutlayan Başkan Kul, “Muhtarlarımız, mahallelerimizin sesi, sorunlarının çözümünde ilk adımı atan kıymetli temsilcilerimizdir. Onlar olmadan yerel yönetimlerin başarısı tam anlamıyla mümkün değildir” dedi.

GÜÇLÜ BİR İLETİŞİM VE İSTİŞARE KÜLTÜRÜ

Toplantıda, muhtarların mahallelerdeki sorunları daha etkin bir şekilde iletebilmeleri için iletişim kanallarının güçlendirilmesi, ortak projelerin hayata geçirilmesi ve mahallelerin ihtiyaçlarına yönelik çözüm odaklı çalışmalar yapılması konuları ele alındı. Başkan Kul, “Bu yeni dönemde, muhtarlarımızla güçlü bir iletişim ve istişare kültürü oluşturarak, mahallelerimizin sorunlarını hızla çözeceğiz. Birlikte çalışarak, Terme'yi daha yaşanabilir, daha modern bir şehir haline getireceğiz” diye konuştu.

“HER YATIRIMDA MUHTARLARIMIZIN EMEĞİ VAR”

Terme’ye yapılan her yatırımda muhtarların büyük katkısı ve emeği olduğunu ifade eden Başkan Kul, “Daha güzel bir Terme yaratma hedefiyle, muhtarlarımızla işbirliği içinde mahallelerde yapılacak tüm işlerin koordinasyonunu sağlayacağız. Bu süreçte Muhtarlarımız, sahadaki gözümüz ve kulağımız olacaklar. Uyum içerisinde çalışarak, sorunlarımızın bir bir üstesinden geleceğiz” açıklamasında bulundu.

Yeni göreve başlayan muhtarlar ve kurum müdürlerinin kendilerini tanıtmalarının ardından toplantı son buldu.


Başkan Kul, “Terme’nin mutlu çocukları için çalışıyoruz”Önceki Haber

Başkan Kul, “Terme’nin mutlu çocukları i...

Terme Din Görevlileri Derneği’nde Yeni DönemSonraki Haber

Terme Din Görevlileri Derneği’nde Yeni D...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!