Mantar üretim çadırları hazırlanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mantar üretim çadırları hazırlanıyor
Terme’de alternatif tarıma destek için üretilen projeler bir bir hayata geçiyor. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, inşasına başlanan mantar üretim çadırlarını ziyaret etti.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Sanayi Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ile birlikte yürüttüğü Alternatif Tarım ile İstihdama Katkı Projesi kapsamında inşa edilecek mantar üretim çadırlarının yapımına başladı.

320 PROJE ARASINDAN SEÇİLDİ

Sanayi Bakanlığı’na yapılan 320 proje arasından seçilerek destek alan proje hakkında bilgi veren Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Daha önce Alternatif tarıma destek için Karadeniz Bölgesi'nin ilk ve tek istiridye mantarı kompost tesisimizin yapımını tamamladık. Şimdi de Sanayi Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında onaylanan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) destekli Alternatif Tarım ile İstihdama Katkı Projesi kapsamında mantar üretim çadırlarımızın yapımına başladık. Bu yatırımla öncelikle İstiridye mantarı kompost tesisini daha verimli hale getirmeyi hedefliyoruz. Proje kapmasında ağırlık kadın istihdamı olmak üzere şimdilik 7 kişiye istiridye mantarı üretimi için çadır, malzeme ve ekipman desteği verilecek. Mantar üretimi konusunda eğitim verilecek. Ayrıca isteyen Bu hibeden yararlanmak isteyen kişiler daha sonra belirlenecek tarihte ön başvuru yapacaklar. Ön başvuru ve şartları yakın zamanda belediyenin sitesinde ve sosyal medya hesaplarımızdan ilan edilecek. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler:
'Ateşböceği' Fatih İlkokulu öğrencileriyle buluştuÖnceki Haber

'Ateşböceği' Fatih İlkokulu öğrencileriy...

Çarşamba’da ahşap restoranda yangınSonraki Haber

Çarşamba’da ahşap restoranda yangın

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!