Şenol Kul: “İşletmeler Terme ekonomisinin lokomotifidir”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şenol Kul: “İşletmeler Terme ekonomisinin lokomotifidir”
Cumhur İttifakı AK Parti Terme Belediye Başkan adayı Şenol Kul, sanayi sitesinde faaliyette bulunan işletmeleri, firmaları ve esnafları ziyaret etti. Müzik aleti üretimi yapan firmada bateri çalan Şenol Kul, Terme ekonomisinin lokomotifi olan istihdam yaratan işletmelerin büyümesini destekleyeceklerini söyledi.

AK Parti Terme Belediye Başkan adayı Şenol Kul, seçim çalışmaları kapsamında bir önceki başkanlık döneminde temelini attığı sanayi sitesindeki işletmeleri, firmaları, atölyeleri, esnafları ve sanatkarları ziyaret ederek, istek ve taleplerini dinledi, istişarelerde bulundu.

İŞLETMELER EKONOMİNİN HEM KALBİ HEM LOKOMOTİFİ

Sanayi sitesinde 70'den fazla kişinin istihdam edildiği tekstil ürünleri üreten tesisi gezen Şenol Kul, zil ve müzik aleti üretimi yapan bir firmada da incelemede bulundu. Burada bateri başına geçen Şenol Kul, bagetlerle davula ve zile vurarak ritim tuttu. Küçük ölçekli atölyelerde faaliyette bulunan esnafları da ziyaret eden Şenol Kul, Terme'nin ekonomik kalkınmasına, üretimine ve istihdama ciddi anlamda destek sağlayan firmaları kutladı. İlçe ekonomisinin hem kalbi hem lokomotifi olan işletmelerin şehrin en önemli dinamikleri arasında yer aldığına işaret eden Şenol Kul, "O yüzden işletmelerle, firmalarla, sanayi esnafımızla, sanatkarlarımızla Terme'mize değer katmak için işbirliği ve güç birliği içinde olacağız. İşletmelerin büyümesini destekleyeceğiz. Bunun için çaba göstereceğiz" dedi. Şenol Kul, 'Üretimin kahramanları' ve 'Toplumun enerji kaynağı' olarak nitelendirdiği sanayi esnafının üretkenliği ve çabalarının ekonominin canlı kalmasına ve toplumun gelişimine katkı sağladığını da belirtti.

TERMEYİ HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ

AK Parti Terme Belediye Başkan adayı Şenol Kul, esnaf ziyareti sonunda yaptığı açıklamada ise, "Belediye başkanlığım döneminde temelleri atılmış olan bu sanayide gezmek ve Terme'nin üretim noktasında geldiği yeri görmek gurur verici. Göreve yeniden geldiğimizde, ilçemizin sanayisine ve gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacak nice projeleri hayata geçirerek Terme'yi hak ettiği yere getireceğiz. Tüm sıcaklıkları, içtenlikleri ve güleryüzleri ile bizleri bağrına basan esnafımıza teşekkür ediyorum. İnşallah taş üstüne taş koymaya, ilk günkü heyecan ve azimle şehrimiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


Otomobil römorka çarptı: 1 yaralıÖnceki Haber

Otomobil römorka çarptı: 1 yaralı

CUMHUR İTTİFAKI LİSTESİNDE DEĞİŞİM YOK!Sonraki Haber

CUMHUR İTTİFAKI LİSTESİNDE DEĞİŞİM YOK!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!