Terme Karma OSB için dosya bakanlıkta

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Terme Karma OSB için dosya bakanlıkta
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçeye Karma OSB kazandırmak için hazırlanan başvuru dosyasının bakanlığa gönderildiğini müjdeledi.

   Terme'ye iki Organize Sanayi Bölgesi (OSB) birden kazandırmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediye Başkanı Ali Kılıç, Tarım İhtisas OSB çalışmalarının ardından Karma OSB için dosyanın tamamlanıp Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na gönderildiğini müjdeledi.

   Ahmetbey Mahallesi'nde kurulması planlanan Tarım İhtisas OSB için çalışmalarının bir yandan sürdüğünü ifade eden Başkan Kılıç, Evci ve Sakarlı Mahalleleri arasında kurulacak Karma OSB için de başvuru dosyasının tamamlanarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na gönderildiğini söyledi.

TÜZEL KİŞİ SÜRECİ BAŞLIYOR

   Karma OSB için Haziran ayında Terme Belediye Meclisi'nden oy birliği ile yetki alarak, çalışmalarını başlatan Başkan Kılıç "Terme Belediyesi olarak, yürüttüğümüz İhtisas Tarım OSB'nin ardından ilçemize ikinci bir OSB kazandırmak için çalışmasını sürdürdüğümüz Karma OSB için başvuru dosyası tamamlanarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na gönderildi. Terme OSB'nin tüzel kişilik kazanması için inceleme süreci başlıyor. Terme Belediye Başkanlığı olarak, büyük potansiyele sahip iki OSB ile ilçemizdeki istihdamı büyütme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Samsun Valimiz Sayın Orhan Tavlı’ya, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Samsun Milletvekili Sayın Mehmet Muş’a ve AK Parti Samsun Milletvekillerimiz Çiğdem Karaaslan, Ersan Aksu Orhan Kırcalı ve Yusuf Ziya Yılmaz’a, AK Parti Samsun İl Başkanımız Mehmet Köse’ye, ve önceki Samsun Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı’ya teşekkür ediyoruz" dedi.


Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün fındık fiyatlarının açıklanmasına tepki gösterdi.Önceki Haber

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün f...

Terme Çayı ıslah projesi başlıyorSonraki Haber

Terme Çayı ıslah projesi başlıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!