Türkiye’nin en uygun kırmızı eti Terme’de

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye’nin en uygun kırmızı eti Terme’de
Kırmızı ette yüzde 30 indirime giden kasaplar dana etin kilogramını 350 TL’den dana kıymanın kilogramını ise 390 TL’den satışa sunuyor.

Samsun’un Terme ilçesindeki kasaplar kilogram fiyatının yüksek olmasından dolayı vatandaşların satın alma oranının düşük olduğu kırmızı ete yüzde 30 indirim yaptı. Kâr paylarını kısan 10 kasabın ortak fiyat tarifesine göre satış yaptığı ilçede, vatandaşlar uygun fiyata kırmızı ete ulaştı.

Ortalama fiyatlara göre, dana kemikli etin kilogramı 450 TL’den 350 TL’ye, dana kemiksiz etin kilogramı 550 TL’den 390 TL’ye, dana kıymanın kilogramı 550 TL’den 390 TL’ye, dana kuşbaşının kilogramı 550 TL’den 390 TL’ye geriledi.

“YÜKSEK RAĞBET OLUŞTU”

Kasaplardaki tüm ürünlerin helal kesim olup, yetkili sertifikalarla satışa sunulduğunu belirten kasap işletmecisi Rıfat Alemdar, “İçerisinde bulunduğumuz ekonomik şartlardan dolayı halkımızın kırmızı ete ulaşması zorlaşmıştı. Et tedarikçimizin de desteğiyle kasaplar olarak ortak fiyat tarifesiyle halkımıza uygun ve kaliteli eti ulaştırmayı amaçladık. Kampanyamızın 3. gününde yüksek rağbet oluştu. Kırmızı et grubunda yüzde 30 indirim büyük bir rakam. Kaliteli eti uygun fiyata halkımızla buluşturmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“HAK ETTİĞİ FİYATLARA GERİLEMİŞ”

Kasaptan 2 kilogram dana kıyma alan Serkan Orman ise kırmızı ete yapılan indirim hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Mahallemiz kasabında gerçekleştirilen indirimi duydum ve 2 kilogram kıyma aldım. Bu alışverişi geçtiğimiz hafta yapsaydım 1.000 TL ödeyecektim, şimdi ise 780 TL ödedim. Tarım ve hayvancılığın bu kadar yaygın olduğu ülkemizde kırmızı et, hak ettiği fiyatlara gerilemiş.”


Başkan Çakır Güven TazelediÖnceki Haber

Başkan Çakır Güven Tazeledi

Terme’de Güvenli Gıda İçin Zabıta Ekipleri Marketleri DenetlediSonraki Haber

Terme’de Güvenli Gıda İçin Zabıta Ekiple...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!