Terme Vizyon Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA SİYASET EKONOMİ GÜNCEL YAŞAM SPOR EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ İLETİŞİM KÜNYE
Sanatkârın Kirli Elleri Medeniyetin Aynasıdır

Sanatkârın Kirli Elleri Medeniyetin Aynasıdır

Tarih 09 Ocak 2019, 14:12 Editör terme vizyon

Terme Sanayi Sitesi Başkanlığı düzenli olarak yaptığı esnaf toplantılarına bu sefer de çırak ve kalfalarını dâhil etti. Çırak ve kalfalarla yapılan toplantıda özellikle, sanayinin sanatkârların yetişmesine olanak sağladığı bir yer olduğu belirtildi.

Terme Sanayi Sitesi Başkanlığı geçtiğimiz aylarda sanayi esnafıyla bir araya gelerek daha verimli, daha modern ve daha iyi ticaretin nasıl olması gerektiğini anlatan toplantılar düzenlemişti. Site başkanlığı 9 Ocak Çarşamba günü ise, sanayide ki çırak ve kalfaların az olmasından ötürü bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda, sanayide genç nesillerin bulunmamasının sebebini insanların sanayiyi kötü bir yer olarak algılamasından kaynaklandığı ifade edilirken, sanayinin kötü bir yer olmadığı, aksine insanın sanatkâr olduğu yer olduğu belirtildi.

Çırak ve kalfalara özel yapılan toplantıda konuşma yapan Sanayi Camii İmamı Ahmet Türkmen, hiçbir zaman dürüstlüğün elden bırakılmaması gerektiğinin altını çizerek, “Dürüstlük, biz Müslümanların inancına göre her zaman göstermemiz gereken bir davranıştır. Bunu işimize yorumlayacak olursak eğer, dürüstlük kavramını bıraktığımızda elimizdeki her şeyi kaybederiz” ifadelerini kullandı.

Tüm gayelerinin geleceğe daha iyi, daha güzel ve daha güvenilir bir sanatkâr yetiştirmek olduğunu vurgulayan Terme Sanayi Sitesi Başkanı Hüseyin Aydın, “Sizler ne kadar dürüst, ne kadar doğru, ne kadar adaletli olursanız ve müşterinize öyle davranırsanız bizler burada gurur duyacağız. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, ‘Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkâr olamazsınız.’ Buradan anlaşılıyor ki sanat çok değerli, kıymetli ve bu sanatı icra eden sizlerde o kadar değerlisiniz” şeklinde konuştu.

Bu haber 1510 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YAŞAM

Başkan Kılıç’tan “Kurban Bayramı” Mesajı

Başkan Kılıç’tan “Kurban Bayramı” Mesajı Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Kurban Bayramı’nın Terme, Samsun, ülkemiz ve İslam alemi için hayırlara vesile ol...

Termeli Küçük Zeynep Hayallerine Kavuştu

Termeli Küçük Zeynep Hayallerine Kavuştu Terme’de 26 Aralık 2016'da oyun oynadığı sırada üzerine kızgın yağ dökülen ve vücudunda derin yanıklar oluşan Z...

RESMİ İLANLAR

BU İŞLER BÖYLE BAŞKANIM10 Haziran 2019

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Copyright Terme Vizyon @ 2013 Her Hakkı Terme Vizyon Gazetesi'ne Aittir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: Beşlioğlu Web Tasarım